arrow

Security Operations Center as a Service

Nasze Security Operations Center as a Service (SOCaaS) to zespół specjalistów ds. bezpieczeństwa, który dzięki nowoczesnym narzędziom i wypracowanym procesom, chroni firmy naszych klientów przed atakami cybernetycznymi.

Dla kogo jest usługa Security Operation Center as a Service?

  • Chcesz szybko odpowiedzieć na wprowadzenie stopnia alarmowego CHARLIE. Potrzebujesz dostawcy, który poza technicznymi umiejętnościami w zakresie bezpieczeństwa rozumie też aspekty bezpieczeństwa organizacji.
  • Twój dział IT traci zbyt dużo czasu na analizę zdarzeń, tak kosztowne zasoby nie powinny spędzać czasu na rozpoznawaniu fałszywych sygnałów.
  • Ze względu na rotację w zespole oraz brak specjalistów na rynku trudno jest utrzymać stały poziom cyberbezpieczeństwa.
  • Twoja organizacja potrzebuje różnych kompetencji, których nie dostarczy pojedynczy specjalista.
  • Potrzebujesz dostępu do nowych technologii w zakresie cybersecurity.

Co wchodzi w zakres współpracy?

SOCaaS to złożona usługa, w której procesy często dobiera się do potrzeb konkretnej organizacji. Jednak w każdym wypadku są dokładnie trzy elementy, które stanowią podstawę współpracy. Przeczytaj o nich, a następnie sprawdź poniżej jak możesz dopasować SOCaaS do swojej firmy dzięki usługom dodatkowym

SOCaaS
Monitorowanie 24/7

Zespół analityków bezpieczeństwa cały czas analizuje dane z wybranych systemów informatycznych. Dzięki temu możemy wcześnie wykryć włamanie lub naruszenie zasad bezpieczeństwa firmy. 

Zdalna reakcja na incydent

Jeżeli potwierdzimy incydent bezpieczeństwa, nasi operatorzy niezwłocznie skontaktują się z osobami po stronie klienta wskazanymi wcześniej w umowie. Przeprowadzimy analizę incydentu oraz ustalimy wspólnie jakie kroki należy podjąć, żeby zabezpieczyć się na przyszłość.

Archiwizacja dzienników zdarzeń (logs)

Zabezpieczymy dla Ciebie dzienniki zdarzeń (logi) w postaci znormalizowanej z dostępem w dowolnym momencie, również w zakresie zbierania elektronicznych materiałów dowodowych

Jakie usługi dodatkowe może świadczyć zespół SOC?

Zapewniamy ekspertów cyberbezpieczeństwa z dużym doświadczeniem i szerokimi kompetencjami. Zapewniają oni dostosowane rekomendacje i plany działania. Dlatego masz możliwość doskonalenia funkcjonowania w obszarze teleinformatyki i systemów przemysłowych.

Przeczytaj jakie usług oferuje nasze Security Operations Center (SOCaaS), żeby zapewnić organizacji bezpieczeństwo i ciągłość działania.

Analiza podatności

Nasze Security Operations Center (SOCaaS) zaprojektowaliśmy z myślą o pracy z najlepszą technologii wraz z naszym wysoko wyszkolonym zespołem ds. bezpieczeństwa w celu ochrony Twojej organizacji przed atakami. Zaczynamy od wykorzystania wiodących technologii SIEM nowej generacji, aby oświetlić środowisko sieciowe w celu zidentyfikowania zagrożeń, luk w zabezpieczeniach i specyficznych dla branży wektorów ataków.

Chcesz poznać sposób implementacji SOCaaS dla Twojej organizacji.
Umów się na 15 minutową konsultację telefoniczną arrow
Jak wygląda początek współpracy?  Tak wygląda proces pozwalający na sprawne przygotowanie planu wdrożenia. 
1
Początkiem współpracy jest zawsze warsztat startowy, który ma kilka funkcji. Najważniejsze to: Potwierdzimy wspólnie jakie systemy będą podlegały monitoringowi, czyli jakie będą źródła danych.
2
Wypracujemy pierwszy zestaw reguł, według których będziemy analizować powyższe informacje. Potwierdzimy wspólnie informacje niezbędne do skutecznej obsługi incydentów Opracujemy architekturę SIEM
3
Następnie pozostaje implementacja systemu SIEM Blue Energy, po którym uruchomimy usługę w wersji testowej. W tym modelu skorzystamy ze standardowych reguł korelacyjnych.
4
Ostatnim krokiem jest zastosowanie wypracowanych reguł korelacji (zwanych niedomyślnymi), równoznaczne z pełnym uruchomieniem usługi.