Stopień CHARLIE – CRP

21 lut 2022
Ryszard Kluska

Od godziny 21:00, 21 lutego do 23:59 4 marca obowiązuje stopień alarmowy CHARLIE-CRP na terenie całego kraju.

Komunikat RCB w sprawie trzeciego stopnia alarmowego.

Przypominamy co on oznacza dla zobowiązanych organizacji:

  • pełnienie całodobowych dyżurów administratorów systemów kluczowych dla funkcjonowania organizacji oraz personelu uprawnionego do podejmowania decyzji w sprawach bezpieczeństwa tych systemów
  • realizacja przeglądu zasobów pod względem możliwości ich wykorzystania w przypadku zaistnienia ataku
  • przygotowanie do uruchomienia planów pozwalających zachować ciągłość działania po wystąpieniu potencjalnego ataku, w tym szybkiego i bezawaryjnego zamknięcia serwerów.

Stopień CHARLIE CRP jest wprowadzany w przypadku wystąpienia zdarzenia potwierdzającego prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni albo uzyskania wiarygodnych informacji o planowanym zdarzeniu. Natomiast podstawę prawną stanowią przepisy ustawy o działaniach antyterrorystycznych.

Cyber rekomendacje

 

Zachęcamy do przeglądu zabezpieczeń i bieżącego monitorowania wszystkich przedsiębiorców ceniących bezpieczeństwo.

Pomagamy w zapewnieniu monitorowania bezpieczeństwa w trybie 24/7. Poza tym nasz Security Operation Center jesteśmy w stanie wdrożyć w bardzo krótkim czasie, również w modelu SOCaaS, który nie wymaga od Państwa zakupu licencji systemów monitorujących (np. SIEM).

Cyberbezpieczeństwo

Chcesz zapewnić bezpieczeństwo, nie czekaj:

Potrzebujesz więcej informacji: biuro@grupablue.pl

#bezpieczeństwo
#IT
#Testy

Zobacz także

19 kw.
#bezpieczeństwo
#IT
#RODO
Czy jako Administrator potrafisz dobrać właściwe zabezpieczenia techniczne i organizacyjne niezbędne do zapewnienia zgodności z RODO?

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył administracyjną karę pieniężną na Prezesa Sądu Rejonowego w Zgierzu. Kara nie jest spektakularna pod względem wysokości (10 000 zł) i została nałożona już w zeszłym roku, ale mimo wszystko warto na nią zwrócić uwagę.

Czytaj dalej arrow
01 mar
#bezpieczeństwo
#IT
#RODO
#Testy
„Kontrola” najwyższą formą zaufania – o tym dlaczego warto audytować swoich procesorów?

28 lutego br. na stronie UODO pojawiła się informacja o administracyjnej karze pieniężnej. Została ona nałożona na Spółkę Fortum Marketing and Sales Polska. Prezes UODO nałożył administracyjną karę pieniężną w wysokości 4 911 732 zł.

Czytaj dalej arrow
Nie znalazłeś tego, czego szukasz?
Napisz do nas arrow